[Intro]    [Podstawy]    [DIP-DOS]    [Programy]    [Formaty]    [Komunikaty]    [Hardware]    [Tipsy]    [Pliki]    [Linki]    [Lista]    [Kontakt]Baterie w Portfolio.
autor: Tony Thomas
tłumaczenie: Jacek Lach

      Zauważyłem, że użycie dobrych, alkalicznych baterii pozwala na umiarkowanie intensywną pracę przez około 2-3 miesiące. To oznacza zużycie nawet do 18-24 baterii w ciągu roku. Zużyte baterie lądują na śmietniku i przyczyniają się do zatrucia środowiska, bardziej rozsądnym rozwiązaniem jest więc użycie akumulatorków niklowo-kadmowych. Chociaż jest to większa inwestycja to w przeciągu roku zauważysz oszczędności. Przerzuciłem się na akumulatorki kilka tygodni temu bez żadnych problemów i zalecam ich zmianę po około tygodniu aby nie stracić żadnych danych. Dodatkowo rób kopię na ram-karcie jesli to tylko możliwe i noś ze sobą dodatkowy zestaw baterii na wypadek jakiegoś Portfoliowego maratonu. Zaoszczedzisz pieniądze i pomożesz środowisku.

Doświadczenia tłumacza:
Sam używam akumulatorków - nie sprawiają żadnych problemów, a jak już padną to do prądu na noc i rano są jak nowe. Pozwoliłem sobie na drobny eksperymencik i pomierzyłem jak to nasze Portfolio jest "prądożerne" oto wyniki:
  • Portfolio wyłączone: 0.2 mA
  • Portfolio włączone: 55 mA
  • Portfolio z dołączonym interfejsem równoległym: 55 mA (tzn. samo podpięcie interfejsu nie szkodzi)
  • Portfolio używające interfejsu równoległego: 125 mA !
  • Portfolio z włączonym alarmem: 130 mA ! (Róbcie co chcecie, ja od dziś nie używam dźwięku na Pofo).


[Intro]    [Podstawy]    [DIP-DOS]    [Programy]    [Formaty]    [Komunikaty]    [Hardware]    [Tipsy]    [Pliki]    [Linki]    [Lista]    [Kontakt]